Densha de Go! 64 - tłumaczenie


Densha de Go! 64 to symulator jazdy pociągiem. Gra wydana tylko na rynku japoński. Używa specjalnego urządzenia peryferyjnego, Densha de Go! 64 kontroler, który przypomina rzeczywisty system sterowania pociągiem (choć uproszczony). Zadaniem gracza jest prowadzenie różnych pociągów wzdłuż rzeczywistych japońskich linii kolejowych, następujących sygnałów, ograniczeń prędkości i innych wskazówek. W grze Densha de Go! 64 pociągi zachowują się jak w prawdziwym życiu, co sprawia, że ​​są trudne w obsłudze. 

Teraz jednak kolejny japoński exclusive stał się przystępny dla europejskiego gracza dzięki nieoficjalnemu przetłumaczeniu gry na język angielski. Autorami tego przedsięwzięcia są dwie osoby - haker "zoinkity" i tłumacz "mikeryan". Poniżej film z youtube.


Jest to niesamowita praca jaką włożono w tłumaczenie wszystki elementów menu na język angielski. Co więcej, dodaje angielskojęzyczną obsługę północnoamerykańskiej wersji Nintendo 64 Voice Recognition Unit (VRU), którą Densha de Go! 64 wykorzystuje jako wyposażenie dodatkowe. Ta poprawiona wersja gry może być odtwarzana poprzez emulator Nintendo 64 na PC lub urządzeniem flashcart takim jak EverDrive 64.  

@ Valoo

Komentarze

Szukaj