Perfect Dark Perfect Dark Expanded Edition - wydanie australijskie Nintendo 64

Na rynku australijskim wydano grę Perfect Dark w dwóch wersjach dla Nintendo 64. Pierwsza z nich to wersja podstawowa zawierająca grę. Zaś druga wersja jest wzbogacona w rozszerzenie pamięci Expansion Pak, które zamieszczono razem z grą w pudełku.

Rozszerzenie to jest potrzebne do uruchomienia gry i jej poprawnego funkcjonowania. Co prawda kilka podstawowych trybów gry można uruchomić bez tego dodatku, ale i tak ponad 65% zawartości jest niedostępne.
Wersja zawierająca Expansion Pak w pudełku została wydana w 2000 roku Obecnie jest dość popularna wśród kolekcjonerów, ale też i nie jest tania, bo cena sięga 90$. Poniżej zamieszczam zdjęcie tego wyjątkowego wydania, które udało mi się wyszukać w internecie. Niestety nie jest on w moim posiadaniu...
Jak widać na zdjęciu, Expansion Pak jest dołączony do gry. Całość schowano w papierowej obwolucie. Niestety dość cienkiej, tak więc mało prawdopodobne, aby zbyt wielu ludzi mogło utrzymać ten stan w dobrej kondycji przez ostatnie 18 lat od premiery, a nawet zachować opakowanie w ogóle.

Kolejnym ciekawym wydaniem z załączonym Expansion Pak ukazało się w japonii. Stylistycznie prezentuje się świetnie. Na drugim zdjęciu widoczna zawartość pudełka.
Może kiedyś stanę się posiadaczem jednego z tych unikalnych wydań.

@ Valoo

Komentarze

Szukaj