Banjo-Kazooie New Horizons

Banjo-Kazooie New Horizons jest nieoficjalnym stworzonym przez miłośników serii rom hackiem, wykreowanym przez Bynine. Stanowi cross-over serii Banjo-Kazooie (Rare) i Animal Crossing (Nintendo). Mod ten jest w dużej mierze odtworzeniem stylistyki i ogólnego wyglądu przypominającego Animal Crossing. Nie stanowi on modyfikacji odpowiadającej całej grze Banjo-Kazooie. Czyli nie jest to kompletny mod, a jedynie lub aż jedna plansza. Ale jaka to plansza! Jej realizacja godna jest pozazdroszczenia przez profesjonalnych twórców, a na dodatek, należy uwzględnić wiele ograniczeń jakie towarzyszą modyfikacjom oryginalnej gry. Estetyka zastosowana do wykreowania tego małego świata bardzo dobrze komponuje się z grą Banjo-Kazooie. Ponadto, nie trzeba grać w Animal Crossing, żeby dostrzec podobieństwa.

<SPIOLER>
Dla najbardziej wytrwałych osób, czeka bardzo przyjemny dodatek w postaci nocnej wersji planszy. Jest to naprawdę świetny bonus za włożony wysiłek w zebranie kompletu nutek i puzzli.

Jednak do meritum, czyli co nam autor zaoferował w ramach swojego modu? Całkiem sporo, bo do odszukania czeka nas aż 16 puzzli plus 4 sekretne. Do tego ukryto lepiej lub gorzej 10 czaszek Mumbo Tokens i 6 Extra Honeycombs. Każdy z ukrytych puzzli to inne, ciekawe i przemyślane wyzwanie. W trakcie rozgrywki umożliwiono nam korzystanie ze wszystkich dostępnych ruchów postaci w grze. Udało się zaimplementować transformacje i wykorzystać ją do zdobycia niektórych puzzli. Także wpleciono elementy ze zbieraniem prezentów czy lataniem. Pomysłów nie zabrakło. Z kwestii technicznych warto wspomnieć, że w trakcie zabawy poruszamy się w obrębie jednego poziomu, dlatego też wchodzenie do poszczególnych pomieszczeń nie grozi nam wyzerowaniem naszego dobytku zebranych puzzli.


Jak zagrać? Wystarczy wejść na film na YouTube i postępować zgodnie z instrukcją.

Ogólnie jestem pod sporym wrażeniem tego hacku. Poza pozytywnym odbiorem wizualnym, dużą zaletą jest ciekawie rozplanowana rozgrywka. Przy użyciu ograniczonych możliwości zadbano o ciekawe wyzwania i zróżnicowane zagadki. Bawiłem się bardzo dobrze, i właśnie takiej kontynuacji Banjo-Kazooie życzyłbym sobie w przyszłości.

@ Valoo

Komentarze

Szukaj